apzvalgos Mano Esthederm patirtis grozio bloge apie grozio proceduras

Pirmi blynai

Asta Lipštaitė

Asta Lipštaitė

„Laimė” vykdomoji redaktorė

Esu tikra – tokie nuotykiai vonioje gali nutikti tik man…

Kadangi pirmas porą dienų dar menkai susigaudydavau visuose tuose buteliukuose (o dar esu gana išsiblaškiusi ir tikrai galėčiau nagų lako valikliu nusivalyti veidą (apsaugok Viešpatie!)), tripinėdavau prie lentynos vonioje, kurią paskyriau vien „Institut Esthederm“ priemonėms, imdavau tai vieną, tai kitą buteliuką. Argi ne taip pat elgiamės ir su kalėdinėmis dovanomis? Kai jų būna tokia gausybė, norisi pasidžiaugti visomis nors po truputį. Porą kartų esu sumaišiusi porų valiklį su šveičiamąja kauke… Nors kosmetologė Laura tikino, kad namie naudoti priemones bus visai paprasta, nesijaučiau labai drąsiai (kaip jau minėjau, nebuvau naudojusi tiek priemonių vien veidui vienu metu, be to, esu gana chaotiška vartotoja). Bandžiau pasidėti prieš nosį kosmetologės Lauros užpildytą rekomendaciją (jį savo įraše visoms demonstravo Viktorija), bet be akinių beveik nieko nematau… Galiausiai pagal tą „instrukciją“ išsirikiavau buteliukus lyg kareivėlius ir ėmiau viską iš eilės.

Daugiausia keblumų pirmuosius kartus kildavo su skaistinamąja šveičiamąja veido kauke („Lightening Buffing Mask“). Šiaip jau ji nuostabi, nes nereikia „tarkuoti“ odos tam, kad ją iš vidaus išvalytum, o pakanka užtepti tolygiu sluoksniu, lukterėti apie 30 sekundžių. Pirmą kartą jos užtepiau labai nedaug, kaukė akimirksniu išdžiūvo, ir po kelių minučių aš ją veik turėjau gramdyti nagais – kosmetologė stvėrėsi už širdies tai išgirdusi. Tada dar nežinojau vienos gudrybės, kurią man vėliau pasufleravo Laura: jei kaukė perdžiūvo ir darosi per sunku ją nuimti – odos jokiu būdu negalima nei trinti, nei tampyti! Pakanka ant viršaus užtepti šiek tiek priemonės, tuomet bus lengviau švelniais judesiais nutrinti.

Kas augina vaikus, žino, ką reiškia blynų tešla ant veido, plaukų ir drabužių. Patį pirmąjį rytą, kai visa išsigražinusi nuėjau į darbą, kolegė įdėmiai į mane pažiūrėjo ir paklausė: „Kokia čia blynų tešla tau ant veido?“ Pasirodo, prie pat plaukų šaknų palikau tos kaukės, o be akinių nemačiau, kad neatidžiai „nuritinėjau“ jos likučius.

Kitais kartais man jau sekėsi kur kas geriau (ant veido nebebuvo jokių tešlos pėdsakų), o dabar net baigiu prie tos kaukės priprasti ir netgi savotiškai mėgaujuosi nuo odos ritinėdama tuos gurvuolėlius… Bandžiau nufotografuoti, kokia paskaistėjusi oda nuo jos būna – juk kaskart „nukrinta“ sluoksnis negyvų ląstelių ir pasimato tikrasis veidas.

apzvalgos Mano Esthederm patirtis grozio bloge apie grozio proceduras

Iš pradžių, kol įpratau, rytais statydavausi žadintuvą, kad grožio ritualams galėčiau skirti pakankamai laiko. Pirmuosius kartus (žinau, nes fiksavau laiką) prie veidrodžio vonioje užtrukdavau apie 20 min. Man, įpratusiai visur lėkti bėgte, tai buvo katastrofiškai daug, nors vakarais tas meditavimas prie buteliukų būdavo savotiškai malonus, net laukdavau to laiko.

Pirmąją priemonių naudojimo savaitę, kol dar tepdavau viską iš eilės, ant odos vis išdygdavo koks spuogelis. Kosmetologė nuramino, kad, pakeitus kosmetiką, kartais taip nutinka. Ypač jei ta kosmetika skirta odai drėkinti ir maitinti. Mat pridrėkinta oda atveria visas savo poras, o šios stumia lauk visokį brudą, tūnojusį giliai mūsų odoje ir tik laukusį progos išsiveržti.

Laiku susivokiau, jog nebūtina kiekvieną rytą ir vakarą kviesti visų keturių valytojų komandą (makiažo valiklis, micelinis vanduo, giluminis porų valiklis ir šveitiklis-kaukė), ką, prisipažinsiu, dariau pirmais kartais, kol neturėjau įgūdžių ir, matyt, pramiegojau kažkurią Lauros procedūros dalį, kai ji man aiškino, ką, kaip ir kiek kartų naudoti, kaukės tikrai nereikia naudoti kasdien – pakanka dviejų trijų kartų per savaitę. Dabar prie veidrodžio sugaištu kur kas mažiau, malonumo patiriu kur kas daugiau, nes žinau, ką ir kaip naudoti. Įpratau rytais ir vakarais naudoti paakių serumą, ką anksčiau patingėdavau daryti. O geriausias dalykas turbūt tas, kad skiriu sau daugiau laiko ir… nė nebejaučiu, kad iš namų išeinu be makiažo!