Mano pavasariniai ritualai

Gražina Baikštytė

Gražina Baikštytė

Aktorė, knygų autorė

Posakį „Roges žiemai ruošk vasarą“ perfrazavau į „Veidą pavasariui ruošk žiemą“ ir jį pritaikiau savo veido priežiūros ritualams. Žiema jau pasitraukė, atėjo pavasaris, tad noriu pasidalinti, kaip aš savo veidą ruošiau pavasariui. Šį kartą vėl išmėginau dar nebandytas priemones.

Ir nors veido kaukė su propoliu ir kaolinu „INTENSIVE PROPOLIS+” skirta probleminei odai, o manoji tokia nėra, tačiau ši kaukė labai tiko po intensyvių kosmetologinių procedūrų. Propolis –  natūralus antiseptikas, ramina sudirgusią odą, o nuplovus kaukę, oda lieka švelni ir glotni. Kaukę su propoliu nenaudoju nuolat, o tik esant poreikiui arba pakaitomis su mano pamėgta „Intensive Hyaluronic“ kauke, apie kurią jau esu ne kartą rašiusi.

Visos esame girdėjusios apie vitamino C naudą tiek organizmui, tiek ir veido puoselėjimui, tik kažin, ar visada juo naudojamės… Štai ir aš vitaminą C pastoviai vartoju „iš vidaus“, t.y. kasdien geriu reikiamą jo kiekį, tačiau niekada nebuvau mėgėja veido kremų su vitaminu C vien dėl tos priežasties, apie kurią rašiau praeitame straipsnyje „Pati sau kosmetologė“. Norėdavau visus metus išlaikyti saulės nugairintą veido odą, naudojau įdegį palaikančias priemones ir baiminausi, kad vitaminas C padarys savo „juodą“ darbą – išblukins taip mano puoselėtą įdegį, todėl vengdavau kosmetinių priemonių su vitaminu C. Tačiau keičiasi laikai, o tuo pačiu kinta požiūris ir daugelį dalykų pradedi vertinti kitaip. Jau ilgą laiką gyvename visuotinio karantino sąlygomis, kai daugiau laiko praleidžiame namie, tad ir savęs priežiūrai galime skirti daugiau dėmesio. Štai ir aš šią žiemą panorau atsikratyti pigmentinių dėmių. Kada daugiau, jei ne dabar?… Jau rašiau, kaip šią problemą spręsti man padėjo didelės koncentracijos rūgštinis serumas „Intensive Aha Peel“, tačiau norėjau dar didesnio rezultato, todėl pradėjau naudoti kremą-gelį su vitaminu C „INTENSIVE VITAMIN C“, kuris mažina pigmentines dėmes ir lygina veido odą. Kremas labai malonios konsistencijos, lengvas, greitai įsigeria į veido odą ir turi šiokią tokią paslaptį 😊 Trinant kremą į odą, keičiasi jo konsistencija – atsiranda šiek tiek juntamo aliejuko, nes vitaminas C yra tirpus riebaluose. Nepaprastai malonus pojūtis! Na, ir rezultatu likau patenkinta: pigmentinės dėmės pašviesėjo, o mažesnės apskritai išnyko. Vitaminas C išties galingas antioksidantas!

Prieš kremą veido odą tepdavau saugiu ir jau gerai man žinomu serumu su vitaminu E „INTENSIVE VITAMIN E“. Jis ramina odą, mažina jos jautrumą, o taip pat idealiai apsaugo nuo aplinkos taršos, nuovargio, streso, tad veido oda tampa atsparesnė neigiamiems aplinkos veiksniams.

Tai gi, pavasariui savo veido odą jau esu tinkamai paruošusi. Beliko išsirinkti veido priežiūros priemones pavasariui, o be Esthederm sielos – šio prekinio ženklo menedžerės Airos Kaleininkaitės rekomendacijų neišsiversiu…

Visoms linkiu gaivaus ir saulėto pavasario!

Nuotrauka Vaivos Abromaitytės