apzvalgos Mano Esthederm patirtis grozio bloge apie grozio proceduras

Ką sužinojau iš kosmetologės: patarimai, kurie galbūt pravers ir jums

Asta Lipštaitė

Asta Lipštaitė

„Laimė” vykdomoji redaktorė

Per visą kelias savaites trukusį projektą kosmetologei Laurai nedaviau ramybės: užuot snūduriavusi per procedūras, uždavinėdavau jai krūvas klausimų – ką, kodėl, kaip tepa, kaip viena ar kita priemonė veikia, ir t. t., ir pan. Nenustebčiau, jei po mano vizitų ji būtų pasiprašiusi bent savaitės atostogų :-). Iš jos sužinojau nemažai naujų (bent jau man), įdomių ir naudingų dalykų – galbūt kai ką pritaikysite ir sau. Šie patarimai ir pastebėjimai universalūs, todėl tinka naudojant ne tik „Institut Esthederm“ priemones.

  • Priemones (pavyzdžiui, švelnų giluminį porų valiklį) nuplaukite tik drungnu vandeniu – šaltas vanduo stingdo priemones, o šiltas, priešingai, aktyvina veikimą ir „atrakina“ poras, todėl procedūra tampa daug efektyvesnė.
  • Niekada nelaikykite veido kaukės ilgiau, nei parašyta instrukcijoje. Ypač jei kaukė greit išdžiūsta – džiūdama ji kartu džiovina ir veido odą. Ypač apdairiai elkitės su skaistinamuoju giluminiu veido šveitikliu-kauke: pirmus kartus ją laikiau per ilgai, tad teko ne itin švelniai ją nugramdyti. Pakanka palaikyti 15–30 sekundžių. Jei nutiko taip, kaip man, prieš valydama dar kartą šiek tiek užtepkite priemonės – nuvalysite lengviau ir nereiks kaukės drastiškai gramdyti. Beje, jei naudojat šią kaukę, patariu ją valyti virš kriauklės, nes kaukės „gruvuoliai“ vonios kambario grindų tikrai nepuošia.
    🙂
  • Odai šveisti stenkitės nenaudoti itin agresyvių, kietų abrazyvinių dalelių turinčių šveitiklių. Kur kas naudingesnis odai švelnus kreminės tekstūros valiklis.
  • Namų sąlygomis prieš veidrodį gana paprasta pačioms patikrinti ir įvertinti odos tonusą ir elastingumą: suimkite truputį odos dviem pirštais, šiek tiek pasukite ir atleiskite – kuo greičiau oda atgauna buvusį pavidalą, tuo yra elastingesnė. Kitas būdas: suimkite dviem pirštais odos raukšlelę (tarkime, ant skruosto) ir atleiskite, stebėkite, kaip greit „griovelis“ grįžta į ankstesnį būvį. Jei oda gana elastinga, raukšlelė turėtų išnykti per 2–3 sekundes.
  • Paakių serumą, akių kontūrų priemonę ar kremą geriausia lengvai įtapšnoti bevardžiu pirštu – jis turi mažiausiai jėgos ir labiausiai tinka gležnai paakių odai. Apskritai daugumą priemonių (netgi ląstelinio vandens purškiklį ir UVinCellium purškiklį nuo saulės) patariama lengvai įtapšnoti į odą pirštais – taip jos lengviau įsisavinamos.
  • Man labiausiai patiko, jog akių kontūro priemonė ir atkuriamasis gelio tekstūros serumas būdavo gana vėsūs – tai maloniai veikdavo odą, atgaivindavo ją. Kosmetologė Laura sako, jog apskritai kone visas priemones galima laikyti šaldytuve, tik ne visuomet patogu jų lakstyti į virtuvę. Na, bet ko nepadarysi dėl grožio…
  • Kosmetikos priemonių pertekliui nuvalyti tinka ir sudrėkinti rankšluosčiai, tačiau jie nėra itin antibakteriški, paprastai ant jų būna likę praėjusio prausimosi likučių. Laura pasufleravo, jog perka vienkartinius rankšluosčius. Jie švelnūs, tinka ir jautriai bei aknės varginamai odai. Galima pirkti po vieną ir pakuotėmis. Būna specializuotose kirpyklų ir grožio salonų reikmenų parduotuvėse.
  • Naujausią pastebėjimą išgirdau iš projekto dalyvės Ulrikos. Per pietus diskutavome su merginomis, kaip kuo tinkamiau akių makiažo valikliu nuvalyti vandeniui atsparų tušą (maniškis, regis, apskritai atsparus bet kam, ne tik vandeniui, o ypač visiems valikliams). Kosmetologė jai patarė vatos diskelį vos vos sudrėkinti vandeniu, o tada ant jo užpilti dvifazio lūpų ir akių makiažo valiklio – nuvalysite lengviau. Trinti jokiu būdu negalima: vatos lapelius pakanka uždėti ir truputį palaikyti, kol skystis ištirpdys dažus, o tada švelniai braukti nuo išorinių kampučių link vidinių (ne atvirkščiai).