apzvalgos Mano Esthederm patirtis grozio bloge apie grozio proceduras

Eksperimento pabaiga: mėnuo be makiažo

Asta Lipštaitė

Asta Lipštaitė

„Laimė” vykdomoji redaktorė

Prieš porą dienų baigėsi mano grožio eksperimentas: visą mėnesį, kol naudojau „Institut Esthederm“ priemones, pasižadėjau nenaudoti jokios papildomos kosmetikos, išskyrus blakstienų tušą (ir lūpų dažus, jei labai norisi, tačiau jais lūpas tepiausi gal tik du sykius). Norėjau pajusti maksimalų priemonių poveikį, stebėti, kaip jaučiasi ir atrodo mano oda, leisti jai atsikvėpti po vasaros.

Toks buvo ir mano programos tikslas: su kosmetologe Laura nusprendėme, kad mano odai labiausiai tiktų regeneruojamųjų procedūrų kursas, kuris leistų atsigauti odai po vasaros, atkurti drėgmės pusiausvyrą, nušveistų po vasaros paprastai padidėjusį negyvų odos ląstelių sluoksnį (gindamasi nuo saulės ir kitų aplinkos faktorių, oda ginasi, tad daugiau ląstelių ir žūva šioje ne visai lygioje kovoje), veidas atsigautų ir įgautų daugiau spindesio.

Projektas mano odai buvo toks sėkmingas, kad vienu metu net ėmiau būgštauti, jog tos drėgmės šiek tiek darosi per daug – kur ne kur pasirodydavo nedidelių spuogelių. Tačiau kosmetologė patikino, kad taip kartais nutinka pakeitus kosmetikos priemones ir ėmus odai valytis: gerai pridrėkinta oda atsiveria, poros ima dirbti visu pajėgumu ir stumti lauk nešvarumus. Vadinasi, oda tikrai buvo puikiai pridrėkinta.

Vienas dalykas nustebino net pačią Laurą: beveik išnyko raukšlelės aplink akis (sąžiningai dukart per dieną, ryte ir vakare, naudojau akių kontūrų priemonę „Active Repair“, ko anksčiau, prisipažįstu, nedarydavau) ir žymiai sumažėjo vadinamoji rūpesčio raukšlė tarpuakyje, kuri visada mane šiek tiek trikdė. Įtariu, panašaus efekto būčiau sulaukusi švirkštelėjusi į šią vietą botulino toksino, tačiau to net neprireikė – užteko reguliariai rūpintis šiomis vietomis.

Aplinkiniai per visą mėnesį nė karto nepaleido nė vieno šūvio – nesulaukiau jokių komentarų, jog atrodau kažkokia pavargusi, neišsimiegojusi, apsiverkusi ar „kažkokia netokia“ (kaip kartais nutinka, kai pamiršti pasidažyti ar sąmoningai to nepadarai, mano sesuo tą galėtų patvirtinti). Priešingai: daugelis skatino mane ir toliau tęsti savo eksperimentą, pamiršti makiažo pagrindą (jį man kuo puikiausiai atstoja kremas „Time Technology“ su perlų mineralais, kurie odai suteikia to sveiko švytėjimo) ir kosmetikos krepšelyje palikti tik raudonus lūpų dažus. Sakė, tokia natūrali aš atrodau… natūrali. Argi tai ne puikus komplimentas? Kai pagaliau ne(be)reikia slėpti savo tikrojo veido.
„Pix“ studijos nuotrauka. Fotografė Monika Požerskytė