Dabar bus kitaip - Liana Ruokyte-Jonsson - Esthederm Patirtis

DABAR BUS KITAIP

Liana Ruokytė-Jonsson

Liana Ruokytė-Jonsson

Kultūros diplomatė, vertėja ir aktorė

Jei tikėsim, kad žmogaus sielos namai žemėje yra jo kūnas, tuomet juo būtina deramai rūpintis. Žinoma, jei mums svarbi vidaus-išorės harmonija, dvasinė-fizinė darna, “susikalbėjimas tarp namo interjero ir eksterjero”.

Reikia pripažinti, kad gyvendama intensyvų gyvenimą daugiau dėmesio skyriau savasties pažinimui, tobulėjimui, vidaus puoselėjimui per žinias, patirtis, iššūkius, t. y.  rūpėjo tik “namo interjeras”. Gal to ir pakanka kurį laiką, bet brandos amžius tykiai sėlina prie tavęs, nepastebimai transformuodamas tavo išorę, darydamas radikalius pokyčius tavo fiziniame name.

Sunkiausia yra brandą “laiku sučiupti už uodegos” ir imtis apsaugos priemonių. Ypač aktualu tiems, kurie neturi laiko kasdien stovėti prie veidrodžio puoselėdami savo išorę. Ko gero, priklausau šiai grupei žmonių, nors sveika gyvensena, įskaitant sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, lydi mane visą gyvenimą.  Tik, deja, to nepakanka…

Pradėjau rūpintis savimi tik tada, kai nustojau lėkti per gyvenimą, kai artimi žmonės pradėjo sakyti, jog atrodau pavargusi ir kad veide neliko švytėjimo.

Lėkimo pauzė atnešė visokeriopos naudos. Sudarė sąlygas naujiems potyriams, išbandymams, atradimams.

Svarbiausia, kad atsirado laiko pasirūpinti savimi, skirti daugiau dėmesio dvasinės-fizinės santarvės puoselėjimui, daugiau erdvės naujoms veikloms ar savęs pažinimui. Kilo natūralus noras daryti tai, ko nesi niekada daręs. Pavyzdžiui, apsilankyti pas kosmetologę. Tokiam eksperimentui mane inspiravo viena pažįstama, nuostabaus grožio lietuvių aktorė, mano bendraamžė, kuri dėl nuolatinės, ilgus metus trunkančios priežiūros atrodo net 15-20 metų jaunesnė. Būdavo, susitinkame gatvėje, pasidžiaugiu jos švytėjimu ir prailginta jaunyste, užsirašau jos kosmetologės telefono numerį ir po kurio laiko jo neberandu. Ir taip tęsėsi daug metų….

Vis dėlto vieną dieną pribrendau šiam žingsniui ir… ryžausi. Taip pirmąkart gyvenime pakliuvau pas profesionalią kosmetologę Ritą Balčiūnienę, kurią rekomendavo pas ją reguliariai besilankanti viena mano bičiulė. Neslėpsiu, iš pradžių mane teko įkalbinėti, nes gan skeptiškai vertinu kosmetikos industrijos gudrybes ir reklaminius triukus.  Bet sykiu buvo smalsu praktiškai viską pabandyti  “ant savęs”. Patirtis juk yra geriausia mokytoja.

Man buvo svarbu, kad su pasirinkta profesionale “sutaptų chemija”. Pirmas žingsnis pavyko iškart. Paklausinėjusi apie procedūrose naudojamą  „Esthederm“ kosmetiką, supratau, kad geriau man ten nekišti nosies, nes tai ištisa mokslinė laboratorija, kurią perprasti gali tik profesionalas arba žmogus, giliai besidomintis grožio industrijos paslaptimis. Tiesą sakant, man ne taip svarbu naudojamos priemonės, veikiau – pats rezultatas. Pasitikiu profesionalais, todėl per daug nesuku sau galvos, kaip ta transformacija vyksta.  Neklausinėju, ką, kodėl jie man deda ant veido ir kaip jie siekia to pokyčio puoselėdami mūsų odą.

Iš pradžių bandžiau akylai stebėti visą procedūrą, įsiminti veiksmų eiliškumą, priemonių paskirtį ir pan. Bet galiausiai, procedūrai einant prie pabaigos, užmigdavau…

Tada susirinkau visas priemones (o jų, pasirodo, reikia labai daug!), kruopščiai susirašiau, ką po ko ir kada naudoti. Šį žaidimą žaidžiau vos kelias dienas. Galiausiai pasilikau tik su dviem pagrindinėm priemonėm. Supratau: tas užsiėmimas tikrai ne man. Bus paprasčiau, jei  vaikščiosiu į kosmetologijos kabinetą, kur visi tie “hocus pocus” kerai vyksta.

Pirmus du mėnesius lankiausi kas antrą savaitę, o po to kartą per mėnesį. Po keturių mėnesių aplinkiniai pradėjo reaguoti į pozityvius mano veido pokyčius ir sakyti komplimentus. Pažiūrėjau į veidrodį – drastiškų pasikeitimų neįžvelgiau. Odos struktūrinius pokyčius labiau pajutau per savijautą. Tiesiog oda šviežesnė, stangresnė, švelnesnė, lygesnė.  Pamaniau: jei kiti pastebi išorinę transformaciją, tai gerai.

Taigi, teko pripažinti, jog visgi pokytis įvyko. Nuo šiol pasižadėjau lankytis pas kosmetologę bent kartą per mėnesį, nepaisant vėl spartėjančio gyvenimo tempo.

 

Dabar bus kitaip.